Понедельник, 13.07.2020, 17:01
Приветствую Вас Гость | RSS

Белый каталог статей

Каталог статей

Главная » Статьи » Бизнес и финансы

Еко-прорив у Чернігові
Споживачі стали все більше і більше замислюватися про якість продукту, його натуральність та екологічність. Компанія «САН ІнБев Україна», виробник лідера українського ринку пива «Чернігівське» цієї осені презентувала в Україні перше ЕКО - пиво. Це перша і єдина марка пива в нашій країні, яка підтвердила свої екологічні переваги сертифікатом.
Які продукти і напої ми вживаємо сьогодні? Що знаходиться в нашому холодильнику? Зараз життя стало набагато швидшим. Ми більше часу витрачаємо на свою виробничу діяльність, більше часу проводимо на роботі. Напівфабрикати, фаст-фуди з’явилися в нашому житті не випадково, завдяки їм ми можемо менше часу витрачати на приготування їжі.
Сучасна складна політична, економічна ситуація відновила такі тренди як «ми хочемо вживати те, що знайоме нам з дитинства», «ми хочемо вживати продукти, які зроблені в нашій країні», «ми хочемо оцінювати не упаковку, а те, що всередині».
У багатьох європейських країнах, напевно, навіть наймолодша і недосвідчена господиня швидко розпізнає безпечний, натуральний і екологічний продукт. Як саме? Відповідь проста: читаючи маркування. Адже, щоб харчуватися безпечно і навіть з користю для здоров'я, необхідно просто кожен раз уважно вивчати етикетку - на ній все є. Для цього й існують спеціальні «розпізнавальні» знаки екологічного маркування. Благо, в Україні вже теж є вибір - на полицях супермаркетів з'являються перші еко-журавлики. (Саме таку народну назву отримав знак еко-маркування).
Пиво «Чернігівське» отримало міжнародний еко - сертифікат. На сьогодні, це перша і єдина марка пива в Україні, яка підтвердила свої екологічні переваги сертифікатом. При перевірці продукції оцінювалися всі етапи життєвого циклу пива: від сировини до утилізації відходів виробництва, а також безпека виробництва для природи.
Щоб представити новинку, керівництво Чернігівського пивзаводу (офіційно - Чернігівське відділення «САН ІнБев Україна») організувало медіа-тур на завод для київських і чернігівських журналістів, який відбувся 18 листопада.
«Я не без гордості хочу відзначити, що Україна є першою країною пострадянського простору, яка була прийнята в мережу екологічного маркування на правах повноправного члена і знак екологічного маркування увійшов в глобальний міжнародний реєстр знаків, які вказують на екологічну перевагу ...», - зазначила Світлана Берзіна - президент Всеукраїнської громадської організації «Жива планета».
За її словами, щоб розпізнати еко-продукт, треба кожен раз уважно вивчати етикетку.
Вимоги, яких в компанії "САН ІнБев Україна" дотримуються при виробництві пива, істотно суворіше діючих норм ДСТУ. Наприклад, відповідно до вимог ДСТУ, враховуються 3 мікробіологічних показника по 3 тестам, в той час як "Чернігівське" оцінюється з 5 показників по 20 тестам. До того ж, цілий ряд тестів стосується безпеки сировини, перевіряється рівень вмісту токсичних елементів. За цими показниками вимоги компанії від 10 до 50 разів вище встановлених українським законодавством. Крім цього, по 35 параметрам перевіряється аромат пива.
При виробництві пива "Чернігівське" в "САН ІнБев Україна" використовується спеціально виготовлена вода, яка регулярно проходить 32 тести.
"Рецептура «Чернігівського» змінилася на користь більш традиційного підходу. Крім цього, повний життєвий цикл нашого пива оцінили провідні експерти. Особливо важливий для нас контроль за тими показниками, що визначають якість продукту. Це контроль безпеки сировини, інгредієнтів, і якості води. На це ми звертаємо особливу увагу при виробництві пива ", - так прокоментував появу новинки директор Чернігівського відділення ПАТ" САН ІнБев Україна" Микола Карахтанов.
Також він підкреслив: «Отримання ЕКО-сертифіката свідчить не тільки про високу якість самого пива «Чернігівське», а й про високу культуру виробництва, яке забезпечує, наприклад, утилізацію і переробку 99,5% відходів. Добовий обсяг прокачування води на наших очисних спорудах дорівнює обсягу для міста з населенням близько 300 тис. чоловік. Сукупність цілого ряду таких досягнень забезпечило відповідність нашого флагманського національного бренду еко-критеріям, розробленим відповідно до міжнародного стандарту»
На жаль, еко – тренд ще довго не буде масовим, він ще набирає обертів завдяки загальносвітовому зростанню запиту суспільства на еко-продукцію та підвищення конкурентоспроможності вітчизняних товарів, в тому числі, завдяки їх екологізації.
До речі
Еко-знак «Зелений журавлик» визнається 27 сертифікаційними системами в 60 країнах світу. Це маркування присвоюється за результатами оцінки на відповідність вимогам стандарту «Пиво. Екологічні критерії оцінки життєвого циклу» відповідно до міжнародного стандарту ISO 14024. Вона підтверджує, що експерти перевірили всі етапи життєвого циклу пива, оцінили якість сировини, очистку води, процес пивоваріння, зберігання готової продукції, утилізацію відходів виробництва.

Ця стаття опублікована в газеті «Вісник Ч» в листопаді 2014 року
Категория: Бизнес и финансы | Добавил: soprano (11.12.2014) E
Просмотров: 184 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Меню сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Форма входа
Поиск