Суббота, 04.04.2020, 05:21
Приветствую Вас Гость | RSS

Белый каталог статей

Каталог статей

Главная » Статьи » Бизнес и финансы

Модернізація ДТЕК Добротвірської ТЕС розширить можливості експорту електроенергії
Добротвір, Львівська обл., 13 листопада 2013. Основним завданням реконструкції та технічного переоснащення енергоблока №8 ДТЕК Добротвірська ТЕС є збільшення потужності енергоблока зі 150 до 160 МВт, продовження терміну служби устаткування енергоблока на 15 років, підвищення техніко-економічних показників роботи устаткування, зниження викидів твердих речовин в атмосферу до величини 50 мг/м³, що відповідає європейським стандартам. Загальна вартість реконструкції енергоблока №8 становитиме 585 млн грн.
Енергоблок №8 ДТЕК Добротвірської ТЕС введений в експлуатацію в липні 1964 р. Окремі елементи обладнання блока відпрацювали свій ресурс і потребували повної заміни. Тому, у зв'язку з незадовільним технічним станом обладнання, ДТЕК прийняв рішення про зупинку блока з 15 листопада 2012 року.
Реконструкцією передбачено виконання великого комплексу робіт: модернізація котлоагрегату, турбіни, турбогенератора, електротехнічної частини блока, системи контролю й керування та встановлення електрофільтрів.
Із метою охорони атмосферного повітря на енергоблоці №8 у межах реконструкції завершується встановлення нових електрофільтрів, виготовлених за проектом компанії «Техенерго» (Україна), проведено заміну димососів і газоходів. Реконструйовано схему живлення електрофільтра та впроваджено систему моніторингу вихідних газів, що контролює викиди димових газів у межах європейських норм. Нові електрофільтри забезпечать досягнення екологічних показників щодо викидів твердих частинок в атмосферу на рівні до 50 мг/м³. Річні викиди на енергоблоці №8 після заміни зменшаться в 21 раз порівняно з викидами до їх заміни. Проект стане найбільшим у екологічній програмі ДТЕК Добротвірської ТЕС цього року і коштуватиме 82,8 млн грн.
«Із ДТЕК Добротвірської ТЕС впродовж 2012-2013 років було експортовано 1,555 млрд кВт∙год. електроенергії у напрямку Республіки Польщі, для цього було використано 836 тис. т українського вугілля. За 9 місяців цього року станція отримала близько 722 тисячі тонн вугілля від нашого постачальника — компанії ДП «Вугілля України». З цього вугілля приблизно 72,3% – саме паливо з шахт Львівсько-Волинського вугільного басейну. Аби станція й надалі могла стабільно експортувати електроенергію за кордон та забезпечувати попит на українське вугілля, ДТЕК за 2012-2013 роки інвестує у розвиток і модернізацію ТЕС значні кошти – 492 млн грн.
При цьому ДТЕК відповідально ставиться до екологічних питань роботи підприємства, тому зі встановленням нових електрофільтрів ми зможемо наблизитись до європейських норм щодо викиду пилу в атмосферу. У результаті реконструкції підвищиться маневреність і економічність енергоблока №8, це покращить стабільність його роботи, а в енергосистемі з'являться додаткові можливості для розширення експорту електроенергії та належного забезпечення українського споживання», – розповів директор ДТЕК Добротвірська ТЕС Андрій Шувар.
Категория: Бизнес и финансы | Добавил: detexua13 (13.11.2013) E
Просмотров: 118 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Меню сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Форма входа
Поиск