Четверг, 25.04.2024, 18:25
Приветствую Вас Гость | RSS

Белый каталог статей

Каталог статей

Главная » Статьи » Бизнес и финансы

Звернення ПАТ «САН ІнБев Україна» в зв’язку з Проектом Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо підвищення ставок акцизн
На наше переконання, незаплановане, різке та дискримінаційне збільшення акцизу на пиво призведе до штучного зменшення попиту на пиво та підвищення на дешевий міцний алкоголь. І це попри те, що вже сьогодні горілка коштує для споживача вдівчі дешевше ніж пиво у перерахунку на чистий спирт. Відтак, результат буде протилежний задекларованій меті законопроекту. Замість поліпшення стану здоров’я населення, це призведе до його погіршення. При цьому, за світовим досвідом, зростання цін в першу чергу вплине на відповідальних споживачів та споживачів з низьким рівнем доходів, штовхаючи їх до споживання міцного алкоголю.

Триразове збільшення ставки акцизу на пиво та залишення без змін акцизу для іншої алкогольної продукції явно дискримінує пиво щодо міцних алкогольних напоїв. Ми працюємо в Україні понад 15 років, використовуємо багаторічний досвід роботи на іноземних ринках і впевнені, що законопроект розроблений без глибокого дослідження особливостей регулювання та оподаткування обігу алкоголю і ефективності запропонованих заходів. Ані чинники зловживання алкоголем, ані структура споживання не були вивчені або належно оцінені.

Мінімальні ставки акцизного збору на спирт, що міститься в міцних напоях, в Європейському Союзі закріплені на рівні 5,5 євро на градус чистого спирту, а на пиво – 1,87 євро на градус, тобто співвідношення ставок складає 3 рази. Поточне cпіввідношення акцизу на міцний алкоголь і пиво (середньої 4,8-відсоткової міцності) в Україні складає 2,5 рази, отже - вже значно нижче рекомендованого Директивою рівня. А запровадження ставки акцизу на пиво у розмірі 2,5 гривень на 1 літр призведе до співвідношення акцизів 0,88 – тобто до ситуації, абсудної для будь-якої цивілізованої країни світу, коли держава стимулює споживання населенням міцного алкоголю та «алкопопсів».

Не було враховано, що рівень споживання в Україні пива та вина в перерахунку на чистий спирт (відповідно 3 та 1 літри чистого спирту на рік) є значно нижчим, ніж в середньому в Європі, а рівень споживання міцних алкогольних напоїв (11 літрів чистого спирту на рік) значно перевищує критичний рівень, встановлений ВООЗ (8 літрів чистого спирту). Така ситуація неприпустима, і є очевидним, що боротися необхідно саме із споживанням міцного алкоголю. Дослідження підтверджують, що рівень смертності і захворюваності прямо пропорційні рівню споживання міцних алкогольних напоїв та мйже відсутня кореляція з рівнем споживання пива та натурального вина. Аргументи про те, що саме пивом зловживае молодь, що воно є більш шкідливим ніж горілка – це безпідставні лоббістські ствердження, які не лише не підкріплюються жодними реальними даними, а й спростовуються багатьма авторитетними та незалежними дослідженнями. Разом з тим є очевидним, що для запобігання споживання підлітками алкоголю необхідно в першу чергу забезпечити неухильне виконання існуючих законодавчих обмежень та налагодити відповідну виховну роботу в школі та сім’ї.

Економічно необґрунтоване 94-відсоткове збільшення акцизу на пиво у 2008 році вже призвело до падіння виробництва і споживання пива у 2009 – 2012 роках на 6 відсотків у порівнянні до 2008 року. Сьогодні підприємства пивного ринку завантажені вже менше ніж на 50 відсотків і у несезонний період вимушені скорочувати робочі зміни. Разом з тим загальний рівень споживання алкоголю у країні не знизився.
За нашими оцінками, через зростання ціни на пиво (за розрахунками компанії - на понад 3 гривні за 1 літр), виробництво пива у 2013 році критично впаде – до 25 відсотків. Попит заміститься міцним алкоголем, дешевими «винними напоями», ненатуральними слабоалкогольними напоями, а також фальсифікатами. Скорочення працівників пивоварної та пов’язаних галузей досягне десятків тисяч осіб.

Крім зазначеного, за результатами дослідження законопроекту та процесу його проходження у Парламенті, авторитетні українські правники вважають, що законопроект не відповідає зобов’язанням України за двосторонніми угодами про інвестування, укладеними між Україною, Швецією, Данією, Нідерландами і Бельгією, а також - Конституції України, Податковому та Бюджетному кодексам, законам про Кабінет Міністрів України та про засади державної регуляторної політики.
Наша компанія поділяє стурбованість ініціативних груп ситуацією зі зловживанням алкоголем в Україні та станом здоров’я населення. Однак подолати цю ситуацію не можливо знищенням пивоварної галузі. Необхідно розробити та прийняти обгрунтовану, збалансовану та послідовну Державну політику впровадження здорового способу життя, яка буде спроможною вирішити ключові соціальні проблеми. Така програма повинна бути основана на перевірених фактах, ретельних дослідженнях, збалансованих методах, узгоджена із спеціалістами усіх пов’язаних сфер суспільних відносин. Пивовари вже давно наполягають на розробці такого прогамного документу та готові до коструктивної співпраці із іншими політичніми та соціальними інституціями для досягнення головної спільної мети побудови здорового та заможного суспільства.

Інформаційна довідка

ПАТ «САН ІнБев Україна» є лідером українського пивоварного ринку і представляє найбільшу в світі пивоварну компанію: Anheuser-Busch InBev. ПАТ «САН ІнБев Україна» об'єднує Чернігівське, Харківське та Миколаївське відділення компанії. Портфель пивних брендів складається з міжнародних ТМ: Bud, Stella Artois, Beck's, Staropramen, Leffe, Hoegaarden, Lowenbrau, Spaten, Franziskaner, а також національних: «Чернігівське», «Рогань» і «Янтар».

Компанія «САН ІнБев Україна», усвідомлюючи свою відповідальність перед суспільством, послідовно пропагує культуру споживання пива в Україні. «САН ІнБев Україна» виступає за те, щоб відповідальне споживання пива довгі роки приносило людям задоволення, не завдаючи при цьому шкоди їх здоров'ю.

Контактна інформація:
Ольга Панок
Менеджер з корпоративних відносин
E-mail: <Olga.Panok@ab-inbev.com>
Категория: Бизнес и финансы | Добавил: soprano (03.06.2013) | Автор: Ирина E
Просмотров: 304 | Комментарии: 1 | Теги: САН ІнБев Україна | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Меню сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Форма входа
Поиск