Четверг, 28.05.2020, 01:16
Приветствую Вас Гость | RSS

Белый каталог статей

Каталог статей

Главная » Статьи » Товары и услуги

УЕБ запровадила новий інструмент торгів на ринку нафтопродуктів, що немає аналогів в Україні
На ТБ "Українська енергетична біржа" (УЕБ) було розроблено та успішно впроваджено новий інструмент для торгівлі, що немає аналогів в Україні серед всіх товарних бірж. На торги було виставлено 800 т скрапленого газу з боку нерезидентів, а покупці торгувалися не за допомогою пропозиції цін, що вони готові оплатити за ресурс, а конкурували пропозиціями щодо премій чи дисконтів, які додаються до котирувань МОМ Argus SPBT DAF Brest+$25.

Предметом торгівлі є премія/дисконт до котирування МОМ Argus SPBT DAF Brest на дату оплати товару з базисами поставки CPT ст. Соловей, CPT ст. СуземкаCPT ст. Червоний Хутір. В ході торгів учасники торгуються за фіксовану премію яка буде зазначена в договорі на поставку ресурсу до участі у торгах допускаються як нерезиденти так і резиденти.

Україна імпортує великі обсяги нафтопродуктів, а тому торги таким інструментом дозволяють отримати додаткові обсяги, а боротьба за премію дозволяє забезпечити ресурсом ті українські компанії, що найбільше його потребують.

На торги було виставлено 800 т. скрапленого газу СПБТ (ДСТУ 4047:2001) ресурс вересня 2016 року. Стартова ціна за одну метричну тону розраховується за формулою: МОМ Argus SPBT DAF Brest +25$.

Сьогодні, у вівторок, 30 вересня 2016 року, в ході торгів будо успішно розпродано весь обсяг скрапленого газу. В ході торгів, середньозважена премія виросла більш ніж на 10$ – до 35,8$ за тону. Максимальна премія по якій укладались угоди склала 41$ або на 16 $ вище стартової ціни.

"Ми дуже довго готувалися до запуску торгів таким інструментом. Було виконано величезний обсяг робіт, що дало нам розуміння, що такий продукт стане зрозумілим та затребуваним як на внутрішньому ринку, так і серед нерезидентів. Сьогодні ми провели торги ресурсом однієї компанії-нерезидента, що повністю пройшла акредитацію на нашій біржі. Вже найближчим часом, ми очікуємо розширення кола постачальників у рази. На сьогодні, ми повністю задоволені результатами торгів, та сподіваємось, що практика реалізації енергоресурсів з використанням диференціалів набере широку популярність серед учасників торгів в Україні. Торгівля диференціалами це перший серйозний крок на шляху запровадження біржової торгівлі строковими контрактами (ф’ючерси опціони), що дозволить зробити ринок більш прогнозованим та ліквідним", - прокоментував результати торгів Генеральний директор УЕБ Олександр Коваленко.

На думку спеціалістів УЕБ, біржові торги з формульним ціноутворенням – це прозорий механізм, який можуть використовувати Державні компанії такі як Укрзалізниця, для прозорої закупівлі енергоресурсів, що дозволить підвищити рівень операційного управління в державних компаніях та наблизити його до європейського рівня, знівелювавши корупційну складову.
Категория: Товары и услуги | Добавил: medisum7237 (31.08.2016) E
Просмотров: 142 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Меню сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Форма входа
Поиск